Tí z vás, ktorí uvažujete o prestavbe bytového jadra, mali by ste spozornieť. Táto kúpeľňa je výsledkom rekonštrukcie 3. izbového bytu s klasickým bytovým umakartovým jadrom. Dispozícia v týchto jadrách je vo veľkej miere daná umiestnením stupačky. A o d nej sa potom odvíjame pri umiestňovaní zariaďovacích predmetov ktoré súvisia s vodou (umývadlo, vaňa, sprchový kút), obzvlášť tých, ktoré potrebujú dopojenie odpadu (wc). Áno, aj vaňa či kút majú odpad, ovšem podstatne tenší. Ten sa dá zasekať do steny. 15 cm rúru od wc už zasekáme veľmi ťažko.

Aj my sme sa preto držali tejto teórie a od toho vychádza celková dispozícia kúpeľne. Sprchový kút sme použili 90 x 90 cm. Pokiaľ je to čo i len trochu možné u vás, použite tiež túto veľkosť. 80 x 80 cm je už dostatočne malý kút na to, aby ste sa v ňom cítili NEpohodlne. V takto malých kúpeľniach by som doporučil skôr štvrťkruh ako štvorec. Získate viac priestoru v miestnosti. My sme použili sprchovú vaničku, ak ste však zástancom sprchových žľabov, prečítajte si tento článok. Tu si treba uvedomiť, že ste závislí na výške odpadu ktorý máte v stupačke. Ak ste videli na internte krásne fotky sprchových kútov so zapusteným žľabom v podlahe, neznamená to, že aj u vás sa to bude dať takto spraviť. Sprchový žľab má stavebnú výšku 9 cm resp. 6 cm. V bytových jadrách sa prakticky v každej kúpeľni vybuduje múrik v priestore sprchového kútu a do neho sa vpustí žľab.

Spprchovú batériu sme použili termostatickú, s hlavovou a ručnou sprchou – vynikajúca voľba. Laik zväčša netuší čo to vlastne ten termostat je. V skratke – batéria, ktorá vám ponúkne omnoho väčší komfort obsluhy a šetrí vodu. Viac si o tom prečítajte v tomto článku.

Zákazník si pri prerábke bytu prial použiť WC kombi, nie závesné. Jeho rozhodnutie vyplynulo z toho, že o pol roka by sa v bytovom dome mali vymieňať všetky rúry v stupačke. A tým by musel rozbiť novovybudovanú zadnú stenu, v ktorej by bol umiestnený podomietkový modul pre závesné WC. Ak sa nepotýkate s týmto problémom pri rekonštrukcii vašej kúpeľne, určite vážne pouvažujte nad závesným prevedením wc. Má hneď niekoľko výhod oproti klasickému kombi stojacemu wc. Tento článok by vám mohol dosť pomôcť.

Čo sa obkladov a dlažieb týka, venujte im dostatok pozornosti. V malej miestnosti platí pravidlo, použite väčšie formáty a svetlejšie farby. Opticky tým presvetlíte a zväčšíte priestor. Nenechajte si ujsť tento článok, v ktorom sa problematike obkladov venujeme podrobnejšie.

Aj revízny otvor v stupačke môže narobiť vrásky na čele. Ako ho prekryť, aký veľký by mal byť, a čo ak sa mi nepáčia biele plastové dvierka na červenom obklade ? Profesionálny, elegantný, spoľahlivý – takto by sa dal pomenovať výrobok na toto určený.


Výpis použitého materiálu:


CHCEM VIDIEŤ MOJU KÚPEĽŇU V TOMTO PREVEDENÍ

BOL ČLÁNOK UŽITOČNÝ ?
  • ( - 2 Hlasov )
  • ( - 0 Hlasov )

Zobrazenie webu: 970 krát

Share This

ODBER NOVÝCH ČLÁNKOV

Pripojte sa do nášho e-mailového zoznamu a nezmeškajte už zaujímavé informácie zo sveta kúpeľní. Ako poďakovanie Vám pošleme zľavový kupón 3%, ktorý môžete použiť v našom Eshope.

ÚSPEŠNE STE SA PRIPOJILI DO NÁŠHO ZOZNAMU

0
Nákupný košík