V minulej časti sme sa venovali detskej kúpeľni v 5 izbovom byte v Banskej Bystrici. V tejto časti seriálu si ukážeme sľúbenú rodičovskú kúpeľňu. Aj tu bolo treba vymyslieť pár technických vecí, aby nakoniec kúpeľňa vypadala štýlovo, moderne, aby bolo všetko čo spolu súvisí po ruke a mysleli sme pri tom aj na majstrov. Aby to, čo navrhneme bolo aj technicky možné urobiť. Tak sa poďme na to pozrieť …

Aj v tejto kúpeľni sme sa snažili o to, aby bolo čo najmenej komplikovaných plôch v podobe múrikov, priečok či výklenkov. S ucelenými plochami sa potom omnoho lepšie pracuje. Pod ucelenou plochou sa pritom myslí napr. múrik za vaňou, ktorý je v rovnakej šírke ako vaňa a je potiahnutý až po strop. Alebo zastavaná zadná stena za WC a bidetom. Vznikne tým krásna ucelená čistá plocha, ktorá navyše umožní vstavať niku ako odkladaciu plochu. V opačnom prípade by ste sa mohli stretnúť s múrikom pre podomietkové moduly pre wc a bidet, ktoré sú doslova nacapené na stene do výšky 120 cm a pôsobia rušivo a hlavne staromódne. Nehovoriac o tom, že pri tom vznikne 5 vonkajśích uhlov na múriku, ktoré treba obložiť. A to býva oriešok pre nejedného majstra. Tí samozrejme pôjdu cestou menšieho odporu a budú vás presviedčať o plastových (v horšom prípade) alebo hliníkových (v lepšom prípade) lištách.  To nemusí byť to najhoršie riešenie pokiaľ máte jednu – dve lišty pekne situované od stropu po zem. Ovšem ak máte prelištovanú celú kúpeľňu, degratujete jej celkový vzhľad na veľmi nízku úroveň. A tu sa dostávame k tomu čo píšem na začiatku, menej múrikov, priečok či výklenkov. V našom prípade máme len jeden vonkajší uhol na múriku od stropu po zem pri vani a 4 v nike nad wc a bidetom.

Pri výbere zariaďovacích predmetov sme vsadili na osvedčené prvky. V sanitárnej keramike sme použili zn. KOLO. Prakricky všetky naše kúpeľne sú osadené týmito výrobkami a dosahujeme s nimi minimálne počty reklamácií. Všetky vane sú vyrobené z prvotriedneho akrylátu LUCITE, ktorý sa vyznačuje snehovobielou farbou, vysokým leskom a vynikajúcou farebnou stálosťou. Pre vyšiu pevnosť má každá vaňa sklolaminátový nástrek na spodnej časti. Taktiež nábytok je vyrobený z prvotriednej drevotriesky  dokonale utesnenými ABS hranami . Tie nedovolia vlhkosti dostať sa do štruktúry dosky. Batérie sme použili od španielskej značky TRES, pochopiteľne s keramickými kartušami. Viac sa o tom dočítate TU. Nezabudli sme ani na odvetranie prebytočnej vlhkosti, aby ste v budúcnosti nemuseli bojovať s pliesňou.Viac sa o tom dozviete TU. Inteligentný ventilátor Zehnder sa o to spoľahlivo postará.

Pri výbere sprchovej zásteny sme dávali pozor na to, aby pri otváraní neudierala do umývadla. Táto zástena má pevnú časť dlhú 70 cm, preto sa otvorí o 90 stupňov a lícuje s umývadlom. Do vnútra sa zatvorí tiež o 90 stupňov a vytvorí tak dostatočné veľkú sprchovaciu časť, aby voda nešpliechala mimo vane. Pri tomto riešení bolo potrebné vhodne umiestniť vaňovú batériu, aby nebránila v zatváraní zásteny a tiež vybrať vhodnú vaňu, ktorá jednak umožňuje inštalovať na seba vaňovú zástenu (lebo niektoré vane majú okolo seba golierik) a aby mala čo najkolmejšie bočné steny. Aby sa nestalo že sa človek po stojačky pošmykne.


 

Výpis použitého materiálu:


CHCEM VIDIEŤ MOJU KÚPEĽŇU V TOMTO PREVEDENÍ

BOL ČLÁNOK UŽITOČNÝ ?
  • ( - 2 Hlasov )
  • ( - 0 Hlasov )

Zobrazenie webu: 684 krát

Share This

ODBER NOVÝCH ČLÁNKOV

Pripojte sa do nášho e-mailového zoznamu a nezmeškajte už zaujímavé informácie zo sveta kúpeľní. Ako poďakovanie Vám pošleme zľavový kupón 3%, ktorý môžete použiť v našom Eshope.

ÚSPEŠNE STE SA PRIPOJILI DO NÁŠHO ZOZNAMU

0
Nákupný košík