V tomto “nekonečnom” seriály budem prinášať všetky nové, už zrealizované alebo “len” vizuálne navrhnuté kúpeľne od januára 2016, ktoré máme úspešne za sebou. V nich v skratke poukážem na technické riešenia, s ktorými sa bolo treba popasovať. Vašu pozornosť v každej kúpeľni tiež upriamim na konkrétne materiály, voľbou ktorých rozhodne nebudete ťahať za kratší koniec a nebojte sa … ani nezrujnujú vašu peňaženku. Keďže celý tento seriál bude predovšetkým pre “normálnych” ľudí, nie arabských šejkov 🙂 Verím, že tieto užitočné rady resp. inšpirácie poslúžia pre tích z vás, ktorí práve stojíte pred rekonštrukciou alebo návrhom svojej novej kúpeľne.

Tak poďme hneď na prvú …

Táto kúpeľňa je tou menšou, spolu z dvoch kúpeľní v 5 izbovom byte v Banskej Bystrici. Tú ďalšiu, rodičovskú, si predstavíme v ďalšom článku. Je to menší priestor, preto bolo potrebné sa trochu pohrať s výberom tých správnych zariaďovacích predmetov, s ich logickým umiestnením a vhodne celú scénu naladiť použitím správnych farieb, formátov a dekorácií obkladov v jednotlivých zónach.

Pôvodná predstava majiteľa bytu bola použiť štvrťkruhový kút 90 cm. Avšak stupačka umožnila využiť priestor na vytvorenie vhodnej niky pre sprchové dvere s dĺžkou až 120 cm a šírkou 80 cm. Tieto sprchové dvere nám veľmi vhodne poslúžili. Sú to posuvné dvere uložené v hliníkovom profile a samotný pojazd dvier je prenášaný cez kolieska na guličkových ložiskách. Je veľmi plynulý a hladký. Keďže v byte nieje príliš priestor na vsadenie sprchového žľabu do podlahy, vymuroval sa múrik s výškou 12 cm a do neho sme potom vsadili tento sprchový žľab so šírkou 115 cm. Takýto priestranný kút si priam pýta komfortnú batériu. V našom prípade vynikajúca, osvedčená termostatická hlavová batéria s ručnou sprškou.

Celá kúpeľňa je riešená moderným štýlom, teda čo najmenej komplikovaných plôch, uhlov, priečok, múrikov. V tomto duchu bola zadná stena za WC vytiahnutá až po strop. Odpadlo tým mnoho vonkajších uhlov na múriku a teda priestor na vzniknutie chyby pri obkladaní týchto uhlov sa zminimalizoval na minimum. Ďalšou výhodou zadnej steny až po strop je, že sme získali dekoratívnu niku nad wc. Misu sme použili od zn. KOLO s revolučným oplachovým systémom RIM FREE, teda bez “ráfiku” okolo misy, ktorý vedie vodu pre oplach. Opäť sme získali čisté plochy a vďaka ním vyšiu hygienu a podstatne jednoduchšie čistenie misy.

Medzi sprchovými dverami a protiľahlou stenou máme 85 cm, pre umývadlo sme preto použili skrinku so šírkou 60 cm aby nebola “nacapená” na celej ploche (pre lepšie čistenie skla dverí). Trochu sme ju vyosili v smere ku kútu pre lepší prístup k radiátoru. Ten je schválne umiestnený oproti vstupu do sprchy, keďže sa na ňom zrejme bude sušiť uterák.

Celý priestor v kúpeľni je relatívne malý, formát obkladu sme volili preto väčší, 75 x 25 cm, dlažbu v imitácii dreva až 90 x 15 cm. Opticky to zväčší kúpeľňu. Všimnite ti ako sme pracovali s ucelenými plochami. Pôsobí to jednoducho a moderne. Dvere 60 cm od fy. Centurion, séria SEMKO s dekorom SOMO nám pomohli pekne dotvoriť celkový vzhľad a s citom presvetliť priestor.


Výpis použitého materiálu:


CHCEM VIDIEŤ MOJU KÚPEĽŇU V TOMTO PREVEDENÍ

BOL ČLÁNOK UŽITOČNÝ ?
  • ( - 0 Hlasov )
  • ( - 0 Hlasov )

Zobrazenie webu: 1 109 krát

Share This

ODBER NOVÝCH ČLÁNKOV

Pripojte sa do nášho e-mailového zoznamu a nezmeškajte už zaujímavé informácie zo sveta kúpeľní. Ako poďakovanie Vám pošleme zľavový kupón 3%, ktorý môžete použiť v našom Eshope.

ÚSPEŠNE STE SA PRIPOJILI DO NÁŠHO ZOZNAMU

0
Nákupný košík