Tak ako v prvých dvoch častiach rovnakého penziónu, aj dnes sa potýkame s malým priestorom …

Tak ako v prvej i druhej časti nášho seriálu, aj dnes to bude malá kúpeľňa. Opäť všetko pohromade a k dispozícii malý priestor. Všetko to ešte skomplikoval už hotový rozvod vody, ktorý ale v tomto prípade bolo nutné prerobiť. V pôvodnej dispozícii bolo wc prehodené so sprchovým kútom. Na tom by nebolo nič zlé keby nám na pevnú stenu neostávalo 70 cm. Medzi oknom a stenou po pravej strane. Ak by sa aj podarilo nájsť pevnú stenu pre sprchový kút so šírkou 70 cm, bolo by to už dosť málo aj pre bežne stavaného človeka. A tak sa vykryštalizoval terajší stav, ktorý vidíte na obrázkoch.

Materiál použitý v tejto kúpeľni je rovnaký ako v druhom apartmáne. Obklad s formátom 30 x 60 cm, čisté farby bez kresby v stinovom (pololeklom) prevedení v kombinácii s dekoráciou vlnky v lesklom povrchovom prevedení. Práve tá totiž pri dopade svetla z okna pekne zrkadlí a opticky celý priestor zväčší. K tomu prispejú aj svetlé farby.

Aby sa človek na wc cítil pohodlne bolo treba vyriešiť sprchový kút, kedže medzi toaletou a sklom je cca 20 cm. Na toto výborne poslúžil sprchový kút so zalamovacímy dverami dovnútra. Kedže z druhej strany nás limitovali dvere, jeho rozmer je 80 x 80 cm. Ako alternatíva k týmto dverám sa dajú ešte s malým obmedzením pohodlia použiť aj tieto skladacie dvere v kombinácii s pevnou stenou. Pre odvod vody sme použili odtokový žľab namiesto vaničky. Hlavne kvôli jednoduchosti celého priestoru.

Pri výbere všetkých materiálov sme kládli dôraz na jeho kvalitu a prijateľnú cenu. Pri sprchovej a tiež umývadlovej batérii  sme vsadili na osvedčenú španielsku značku TRES. WC zn. KOLO séria Nova Pro poskytuje unikátny RIM FREE systém oplachu misy. Vďaka nej dosiahnete maximum v oblasti splachovania aj hygieny samotnej misy.

Na presúšanie uterákov sme použili osvedčený švajčiarsky radiátor ZEHNDER 120 x 50 cm v chromovom prevedení. Pripojený je na centrálny okruh vody cez jednobodovú armatúru  možnosťou vykurovania i v lete pomocou termostatickej vykurovacej tyče.

K celkovému koloritu kúpeľne nespochybniteľne patria i interiérové dvere. V tomto prípade máme k dipozícii množtvo dizajnových vyhotovení  nepreberným množstvom farebných variácií.

BOL ČLÁNOK UŽITOČNÝ ?
  • ( - 0 Hlasov )
  • ( - 0 Hlasov )

Zobrazenie webu: 759 krát

Share This

ODBER NOVÝCH ČLÁNKOV

Pripojte sa do nášho e-mailového zoznamu a nezmeškajte už zaujímavé informácie zo sveta kúpeľní. Ako poďakovanie Vám pošleme zľavový kupón 3%, ktorý môžete použiť v našom Eshope.

ÚSPEŠNE STE SA PRIPOJILI DO NÁŠHO ZOZNAMU

0
Nákupný košík