Neviete si rady s malou kúpeľňou, akosi sa nedarí umiestniť v nej všetko potrebné ?

Pred časom ma oslovil zákazník s požiadavkou na návrh priestoru do svojho apartmánu. Bola to malá kúpeľňa. Trebalo osadiť do nej umývadlo so skrinkou, radiátor, sprchový kút so žľabom, samozrejme WC, dnes už pravdaže závesné a aby toho nebolo málo, v miestnosti bolo nevhodne umiestnené okno a dvere.  To, či sa to nakoniec podarilo posúďte sami.

Po nekonečných zmenách v dispozícii nakoniec vyšlo z toho to, čo máte možnosť vidieť na finálnych fotografiách. Aj ovca bola celá, aj vlk sýty. Teda aj majstri spokojní že nemusia všetko na novo prerábať keďže dispozícia už bola daná, voda naťahaná a až potom sa začala robiť vizualizácia, a investori boli tiež nakoniec pokojní s celkovým riešením. Prečo robiť vizualizáciu ako prvú ? Viac sa o tom dočítate tu.

Umývadlo so skrinkou bolo použité od známej fy. KOLO, séria STYLE (umývadlo) a DOMINO (skrinka). Elegantne ho dopĺňa batéria TRES s keramickou kartušou a tiež doplnky – sklenený pohárik s dávkovačom tekutého mydla, všetko od českej fy. JIKA.

O dokonalé, úsporné a tiché splachovanie sa postará podomietkový modul KOLO GT v kombinácii s wc misou s RIM FREE systémom oplachovania. Opäť neoddeliteľnú súčasť tvoria wc kefa a držiak toaletného papiera. Kedže s miestom v celej miestnosti sa príliš nedalo plytvať, o tom by svoje vedeli rozprávať všetci, ktorý by sa tešili na rannú potrebu a tesne pred sebou by mali sklo sprchového kúta. A práve preto výborne poslúžil sprchový kút od fy. ROLTECHNIK so zalamovacími sklenenými stenami. Lámu sa smerom dovnútra kútu. V našom prípade je rozmer 80 x 80 cm, k dispozícii je však aj 90 x 90 cm. Blahodárny relaxačný dážď poskytne termostatická batéria GROHE. Na presušenie uterákov bol použitý špičkový radiátor ZEHNDER za veľmi prijateľnú cenu. Pre dosiahnutie väčšieho luxusu a tiež jednoduchšieho celého priestoru je v sprchovom kúte osadený sprchový žľab s nerezovým roštom.

Keďže priestor je v miestnosti naozaj malý pre jeho optické zväčšenie pomohol obklad s formátom až 25 x 75 cm, pravdaže v svetlejších farbách. Navyše povrchová úprava je lesklá, bude teda krásne odrážať dopadajúce svetlo z okna. Pre spestrenie farebnosti je jedna stena bledo modrá, druhá biela. Dlažba v imitácii dreva s formátom až 100 x 15 cm zníži geometrickú zložitosť tvorenú veľkým počtom špár a opäť len zjednoduší celkový priestor. Svojim farebným odtieňom pekne nadviaže na kontrast svetlého obkladu.

Pre spríjemnenie celého priestoru môžete použiť interiérové doplnky rôznych tvarov, farieb či materiálov.

BOL ČLÁNOK UŽITOČNÝ ?
  • ( - 1 Hlas )
  • ( - 0 Hlasov )

Zobrazenie webu: 2 113 krát

Share This

ODBER NOVÝCH ČLÁNKOV

Pripojte sa do nášho e-mailového zoznamu a nezmeškajte už zaujímavé informácie zo sveta kúpeľní. Ako poďakovanie Vám pošleme zľavový kupón 3%, ktorý môžete použiť v našom Eshope.

ÚSPEŠNE STE SA PRIPOJILI DO NÁŠHO ZOZNAMU

0
Nákupný košík