Opäť rovnaký penzión, rovnaké nároky, málo priestoru a vymyslieť to čo najlepšie.

Aj dnes som sa potýkal s rovnakou výzvou ako v časti prvej. Malá kúpeľňa a teda málo miesta, dispozícia daná a vymyslieť to tak, aby bolo zachované čo najväčšie pohodlie pri všetkom čo v kúpeľni budete robiť. Našťastie dispozícia WC a sprchového kúta bola riešená šťastnejšie, postačil teda kút obdĺžnikový s pouvnými dverami. Tie sa však vyrábajú až od rozmeru 100 cm, preto medzi ním a radiátorom vznikol menší priestor. V malom priestore je to vždy o kompromisoch a ide len o to kde budeme ťahať za kratší koniec. V tomto prípade je myslím na prvom mieste konfort v sprchovom kúte, keďže je to penzión a nevieme aký klient sa zrovna dostane na tento apartmán.

Dizajn celej kúpeľne je riešený v podobnom štýle ako v prvej časti, teda väčšie formáty obkladov (30 x 60 cm) a dlažby (100 x 15 cm), svetlejšie farby a hra s povrchovou úpravou (lesk vs. satin). Spomínaná hra robí úžasné divy pri prechode svetla cez okno. Pocit modernej kúpeľne je dosiahnutý zvýraznením jednotlivých plôch (zón). Pekne to vidno napr. v sprchovom kúte, kde je dlažba previazaná s pohľadovou stenou pri vstupe do miestnosti.

Prvky sanitárnej keramiky a vnútorného vybavenia sú osvedčené z množstva iných už zrealizovaných kúpeľní. Podomietkový modul pre skvelé a tiché splachovanie KOLO GT, wc misa s unikátnym RIM FREE systémom oplachu pre dokonalé opláchnutie celého vnútorného obvodu WC, umývadlo so skrinkou KOLO, séria REKORD, španielske batérie na umývadle aj v sprchovom kúte. Užitočná a dizajnovo príjemná pileta vnútri umývadla. Kvalitné kovové kúpeľňové doplnky od českej fy. JIKA – wc kefa, dávkovač tekutého mydla, sklenený pohárik na zubné kefky a netreba zabudnút ani na odkladaciu plochu do sprchového kúta. Pre sprchový kút nám vhodne poslúžil sprchový kút KOLO zo série GEO6, skladajúci sa z pevnej bočnej steny a posuvných dverí. Posuv dverí je robený cez kolieska na guličkových ložiskách. Bezpečnostné sklá majú hrúbku 6 mm, uložené sú v kovových chrómovaných profiloch. A práve k nim opticky pekne ladí sprchový žľab s chromovým roštom pre odvedenie vody.

Netreba zabudnúť ani na presúšanie uterákov. Pre tento účel je voľba jasná : švajčiarsky radiátor ZEHNDER 120 x 50 cm, biely, prípadne chrómový. Farba dlažby sa volila do blízkeho odtieňa dverí. Tie zas boli ladené do odtieňa okien. Pri výbere farieb resp. typov interiérových dverí máme široké možnosti, pozrite si celý sortiment.

 

BOL ČLÁNOK UŽITOČNÝ ?
  • ( - 0 Hlasov )
  • ( - 0 Hlasov )

Zobrazenie webu: 673 krát

Share This

ODBER NOVÝCH ČLÁNKOV

Pripojte sa do nášho e-mailového zoznamu a nezmeškajte už zaujímavé informácie zo sveta kúpeľní. Ako poďakovanie Vám pošleme zľavový kupón 3%, ktorý môžete použiť v našom Eshope.

ÚSPEŠNE STE SA PRIPOJILI DO NÁŠHO ZOZNAMU

0
Nákupný košík